خانه / حکایت اخلاقی / چرا شیخ عباس قمی در مساجد متروکه نماز میخواند

چرا شیخ عباس قمی در مساجد متروکه نماز میخواند

به گزارش کلینیک روح درمانی،شاید بتوان گفت مهمترین پایگاه و محل اجتماع مومنین برای توسعه دین مبین اسلام مسجد است، پایگاهی که در قرآن و روایات بر آن تأکید بسیار شده و آبادانی آن موجب گستردگی دین و اتحاد بیشتر مسلمین می گردد.

شیخ عباس قمی

یکی از عادات حاج شیخ عباس قمی این بود که اغلب اوقات فریضه خویش را در مساجد متروکه بجا می‏آورد و از آن جهت که مردم علاقه مند بودند که لااقل فریضه خود را با این مرد شریف بجا آوردند و به همین اندازه از فیض وجودش بهره مند شده باشد،  به محض اطلاع، روز به روز بر کثرت جمعیت افزوده می‏شد بحدی که آن مسجد، مورد علاقه مردم و به دست عده‏ای برومند تعمیر می‏گردید، پس از آنکه مسجد رونق می گرفت و ایشان به مقصودش می رسید، دیگر به نماز در آن مسجد حاضر نمی‏شد و یک مسجد متروکه و مخروبه دیگر را انتخاب می‏کرد و بدون اطلاع مردم چند نوبت در آنجا نماز می‏خواند و پس از چند روزی مردم مطلع می شدند و از راههای بسیار دور برای درک نماز با ایشان به آن مسجد می‏شتافتند و به این سبب مساجد مخربه به آباد می‏شد.
ایشان هر زمان جمعیت کثیری در نماز خود مشاهده می‏کرد و با به واسطه کثرت جمعیت، مکبری تکبیر می‏گفت پس از آن روز دیگر به نماز حاضر نمی‏شد و پیوسته مراقب احوالات خود بود.

*حوزه با اقتباس و ویراست از کتاب مردان علم در دنیای عمل

پی دی افپرینت

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme
x

شاید بپسندید

شیخ عباس قمی در مسجد مملو از جمعیت سخنرانی نکرد!

در عصر حاضر بازار غرور و خودبینی بین مردم داغ است. از افراد بی دین گرفته تا مدعیان دین که بعضا ناخواسته وارد وادی تکبر شده اند و به سرعت جلو می‌روند، اما خداوند انسان را از صفت رذیله تکبر و غرور نهی کرده است.