خانه / حکایت اخلاقی / راز موفقیت حاج شیخ عباس قمی در تالیف کتب

راز موفقیت حاج شیخ عباس قمی در تالیف کتب

به گزارش کلینیک روح درمانی،واضح و مسلم است هیچ احدی بدون تلاش و کوشش فراوان به موفقیت قابل توجهی دست پیدا نمی‌کند و انصافاً علمای شیعه با جدیت، تلاش و پشتکار فوق‌العاده‌ای موفق شده‌اند جهان تشیع را به چنین جایگاهی برسانند.

مرحوم علی محدث زاده فرزند مرحوم حاج شیخ عباس قمی رحمهاللّه علیه نقل کردند: پدرم برنامه کاری‌اش چنین بود که بعد از خواندن نماز صبح با تعقیبات و دعا و خواندن قرآن، مجدداً تجدید وضو کرده و مشغول کتابت و نوشتن احادیث و اخبار می‌شد و می‌فرمود: فرزندم! کتب احادیث و اخبار و کلمات اهل‌بیت اطهار علیهم‌السلام نیز مانند قرآن کریم احترامش لازم است و بهتر است که از آن‌ها با وضو و با طهارت و با احترام نگهداری و استفاده کرد و به آن‌ها بی‌احترامی و بی‌اعتنایی نکرد.

آن بزرگوار اتاقی در طبقه دوم خانه‌اش داشت که با پلکان به آن اتاق می‌رفت و بعد دستور می‌داد که آن پلکان را بردارند، تا کسی نتواند به آن اتاق واردشده و مزاحم کارش گردد و شب و روز در آن اتاق کوچک مشغول نوشتن و مطالعه و تحقیق و تألیف بود.

آری، با چنین خلوص نیت، کوشش، جدیت و عشق به مقام ولایت کار می‌کرد و کتاب می‌نوشت که از همان روزها تاکنون مورد استفاده عموم شیعیان و مؤمنین قرار گرفته است.

*حوزه به نقل از کتاب مردان علم در میدان عمل

پی دی افپرینت

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme
x

شاید بپسندید

علت معروف شدن کتاب های شیخ عباس قمی

گر کسی برای خدا کار کند، کارش می گیرد و چون رضای خدا در آن است، سال­ها و قرن­ها کار او در ذهن و خاطر مردم نسل بعد از نسل می ماند و می چرخد.