تاریخ: ۵:۵۷ :: ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
بهترین وظیفه منتظران مهدوی در بیان آیت الله جوادی آملی

آیت الله العظمی جوادی آملی در درس تفسیر امروز خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به سالروز آغاز خلافت و ولایت وجود مبارک ولیّ عصر(عج) اظهار داشتند: این روزها ایام آغاز خلافت و ولایت مطلقه وجود مبارک ولیّ عصر است! بهترین وظیفه منتظران، همان ادب است! ما باید هر وقت که حضرت ظهور کند آماده باشیم!

به گزارش کلینیک روح درمانی، آیت الله العظمی جوادی آملی روز گذشته ۲۰ آذرماه در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به سالروز آغاز خلافت و ولایت وجود مبارک ولیّ عصر(عج) اظهار داشتند: این روزها ایام آغاز خلافت و ولایت مطلقه وجود مبارک ولیّ عصر است! بهترین وظیفه منتظران، همان ادب است! ما باید هر وقت که حضرت ظهور کند آماده باشیم!

بهترین عامل تزکیه چیست/چگونگی حصول آمادگی برای ظهور

ایشان در بیان چگونگی حصول آمادگی برای ظهور حضرت حجت بیان داشتند:اگر طبق روایات فراوان و نیز این دو آیه سوره مبارکه توبه که می فرماید ﴿قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَی اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ﴾ بدانیم واقعاً حضرت ما را می‌بیند، چرا که این سین, سین تحقیق است، نه اینکه بعدها خدا می‌بیند، این سین علامت تحقیق است نه تسویف! خدا می‌بیند، پیغمبر می‌بیند حالا آنها که رحلت کردند ولی بین حیات و مماتشان فرقی نیست ، ولی بالأخره ما الآن در برابر حضرت مسئولیم! این امام زمان ماست و ما در کنار سفره او نشستیم، باور کنیم که امام دارد ما را می‌بیند این بهترین عامل تزکیه و آماده شدن برای ظهور حضرت است.

داشتن حیا

معظم له با اشاره به نخستین آیات نازل شده بر پیامبر گرامی اسلام خاطرنشان کردند: در اول آیاتی که نازل شد سخن از بگیر و ببند نبود، سخن از جهنم نبود، همین سوره مبارکه علق که اولین سوره‌ای است که طبق نقل مشهور بر حضرت نازل شد، در بخش پایانی سوره مبارکه علق ما را به حیا دعوت کرده، چه نعمتی بالاتر از حیاست، بعدها سخن از بگیر و ببند و جهنم و اینهاست اول سخن از حیا بود، اگر کسی اهل حیا باشد که دیگر نمی‌گویند بگیر و ببند ﴿أَ لَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَری﴾

باور کنید سر سفره امام زمان عج هستید

آیت الله العظمی جوادی آملی تاکید داشتند:  ما این را باید باور کنیم که در کنار سفره حضرت نشستیم، این وجوهات هم که برای اوست صرف می‌کنیم بالاخره یک حیا و شرمی باید داشته باشیم، آن علوم و برکات فراوانی که نصیب حوزه‌ها می‌شود این یک سفره خاص است، این وجوهی هم که داده می‌شود که سفره مادی است همه صدر و ساقه ما در کنار سفره اوییم، او هم که دارد می‌بیند این بهترین وظیفه برای منتظران است، ما اگر باورمان بشود که ﴿قُلِ اعْمَلُوا فَسَیَرَی اللَّهُ عَمَلَکُمْ وَ رَسُولُهُ وَ الْمُؤْمِنُونَ﴾ خیلی منزّه می‌شویم چه حوزه‌های ما، چه دانشگاه‌های ما، چه جامعه و نظام ما، ان‌شاءالله.

*اسراء

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.