خانه / درس اخلاق / مهاجر واقعی در بیان آیت الله ضیاءآبادی

مهاجر واقعی در بیان آیت الله ضیاءآبادی

به گزارش کلینیک روح درمانی،حضرت آیت الله سید محمد ضیاءآبادی در یکی از سخنرانی هایشان فرمودند:این گفتار پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) است که فرموده است:(اَلْمُهاجِرَ مَنْ هَجَرَ السُّوء)؛[۱]مهاجر آن کسی است که از بدی‌ها و زشتی‌ها هجرت کند.

از اخلاق و اعمال زشت دوری گزیند، این «مهاجر» به معنای واقعی است نه آن کسی که اسمش «مهاجر» باشد و تاریخش هجری و یا جسمش از این شهر به آن شهر هجرت کند.

«مهاجر» آن کسی است که روحش مهاجر باشد و قلبش از عالم هوس بازی‌ها و شهوترانی‌ها کوچ کند و در مدینه‌ی فاضله‌ی تقوا و فضیلت مسکن گزیند وگرنه مردمی که دم به دم به هرزگی‌ها و هوسرانی‌ها نزدیکتر می‌شوند و هر روز راه و رسم تازه ‌تری برای تحریک شهوات مرد و زن پیر و جوان، وارد بازار زندگی می‌کنند و سازمان‌ها و مؤسّسات عریض و طویلی که جز به دست آوردن پول فراوان و تأمین لذّات حیوانی کاملتر هدفی ندارند سال به سال فراوانتر می‌شوند و منحرف ساختن جوانان بدبخت و آلوده کردن پسران و دختران مسلمان را به مسابقه گذاشته‌اند آیا این مردم «ملّت هجری» هستند و از زشتی‌ها و بدی‌ها هجرت کرده‌اند یا خیر؟

اینان همانانند که قرآن درباره‌ی آنها فرموده است:(……إنْ هُمْ إلاّ کَالْأنْعامِ بَلْ هُمْ أضَلُّ سَبِیلاً )؛[۲]…آنان جز مانند چهارپایان نیستند بلکه از آنها هم گمراهترند.

پی نوشت:
[۱]ـ لسان العرب،جلد۱۳،صفحه‌ی۲۴٫
[۲]ـ سوره‌ی فرقان،آیه‌ی۴۴٫

*برگرفته از سلسله مباحث معارفی حضرت آیت الله سید محمد ضیاء آبادی _صفیر هدایت شماره ۸۰

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme
x

شاید بپسندید

برطرف کردن ۴ نوع ظلمت به برکت صلوات

یک فایده‌ای که از صلوات عاید ما می‌شود این است که بر اثر پیوند با خاندان ولایت، «طیِباً لِخَلْقِنَا»؛ طینت و سرشت ما از آلودگی به «مِلْحٌ أُجَاجٌ» پاک می‌شود و «عَذْبٌ فُرَاتٌ» می‌شود.

error: Content is protected !!
/14.jpg" width="125" height="110" alt="عضیاءآبادی">