خانه / اذکار / راهکاری برای نجات از وسوسه شیطان و شک و تردید

راهکاری برای نجات از وسوسه شیطان و شک و تردید

مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی یکی از راه های درمان شک را این طور بیان می کند: کسانی که گرفتار وسوسه هستند ذکر «لا حول و لا قوه الا بالله» را زیاد بگویند.

به گزارش کلینیک روح درمانی،آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در مورد شک و تردیدهای بی‌مورد در زندگی انسان می گوید: خدایا قلب ما را از آلودگی‌های شک پاک کن. یعنی کاری کن که من گرفتار شک نباشم. قلبم پاک باشد. بعضی‌ها گرفتار شک هستند وسواس خناس گاه سراغ بعضی می آید و آنها را وسوسه می کنند. خدا هست یا نیست؟ پیغمبر هست یا نیست؟ قیامت هست یا نیست ؟

راهکار درمان شک و وسوسه شیطان
مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی یکی از راه های درمان شک را این طور بیان می کند: کسانی که گرفتار وسوسه هستند ذکر «لا حول و لا قوه الا بالله» را زیاد بگویند. کسی هست که نماز شب می‌خواند، نماز جماعت می خواند اما با این حال گرفتار وسوسه هم هست. هر چه شیطان را رد می کند باز شیطان او را رها نمی کند. شبانه به سراغش می آید و شک را در دلش می اندازد؛ برای رفع این کار ذکر «لا حول ولا قوه الا بالله» موثر است.
آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در ادامه با ذکر داستانی می گوید: شخصی گرفتار وسوسه شده و مثل نی قلیان لاغر شده بود. می گفت شیطان رهایم نمی کند و مرتب وسوسه ام می‌کند. من به او گفتم ذکر «لا حول و لا قوه الا بالله» را بگو. این ذکر را گفت و راحت شد.
سفارش پیامبر (ص) به ابوذر
همچنین مرحوم مجتهدی در مورد سفارش رسول خدا (ص) به ابوذر در مورد این ذکر می گوید: پیامبر خدا (ص) به ابوذر سفارش کرده ذکر «لا حول و لا قوه الا بالله»  را زیاد بگو. این ذکر از گنج های بهشتی است. گفتن این ذکر هفت مرتبه بعد از نماز صبح و هفت مرتبه بعد از نماز مغرب جزو تعقیبات است.

*کتاب احسن الحدیث آیت الله مجتهدی تهرانی

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme