تاریخ: ۱۰:۳۲ :: ۱۳۹۶/۰۱/۰۶
هرگز تسبیحی که با آن ذکر می گویید را نچرخانید

استاد موسوی مطلق گفت: مرحوم هراتی به چرخاندن تسبیحی که با آن ذکر گفته می شود حساس بود و اگر می دید کسی چنین کاری انجام می دهد وی را جریمه می کرد و می فرمود: اگر تسبیحی که با آن ذکر می گویید بچرخانید شیطان به رقص می آید.

استاد موسوی مطلق گفت: مرحوم هراتی به چرخاندن تسبیحی که با آن ذکر گفته می شود حساس بود و اگر می دید کسی چنین کاری انجام می دهد وی را جریمه می کرد و می فرمود: اگر تسبیحی که با آن ذکر می گویید بچرخانید شیطان به رقص می آید.

به گزارش پایگاه اینترنتی کلینیک روح درمانی،ورق های تقویم ما را به ایستگاه چهارم فروردین رساند، روزی که دو سال پیش در فروردین ۱۳۹۴ و در ایام فاطمیه یکی از پیر غلامان حسینی و عارفان گمنام شهر تهران، عبد صالح خدا مرحوم حاج سید جلال هراتی که از از معتمدان امام خمینی (ره) و از شاگردان مرحوم سید علی میرهادی بود در سالروز شهادت مادرشان حضرت فاطمه زهرا (س) چشم از این دنیای خاکی بر بست و به سوی عرش اعلی پر کشید.

از این رو در دومین سالگرد ارتحال این عارف سفر کرده و پیر غلام اهل بیت (ع) با حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی مطلق از محققین حوزه علمیه قم که مدتی با ایشان مراوده داشتند به گفت و گو پرداخته است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مطلق،محقق حوزه علمیه قم در ابتدای این گفت و گو با تسلیت سالگرد ارتحال این پیرروشن ضمیر گفت: مرحوم حاج سید جلال هراتی از خوبان روزگار بود که محضرش مجلس وعظ و اندرز بود.

وی ادامه داد: ایشان حکمت از زبانش جاری و حضور در محضرش باعث می شد که علم بر انسان افزوده شود به طوری که عملش انسان را به آخرت ترغیب می کرد.

موسوی مطلق افزود: مرحوم هراتی از بزرگانی چون مرحوم امام خمینی (ره) ، مرحوم آقا سید علی میرهادی ، مرحوم الهی قمشه ای ، شهید حاج آقا مصطفی خمینی و دیگر بزرگان خاطراتی داشت که بیان خاطراتش باعث رشد معارف می شد.

توحید و ولایت پذیری مرحوم هراتی

این محقق حوزه علمیه قم توحید و ولایت پذیری مرحوم هراتی را مثال زدنی دانست و گفت: توحید و ولایت ایشان واقعا بی نظیر بود و ما باید از گهر گفتارهای این عبد صالح خدا درس بگیریم و بدان عمل کنیم.

حجت الاسلام موسوی مطلق در پاسخ به اینکه چگونه با مرحوم هراتی آشنا شدید، اظهار کرد: هر وقت شنیدم یا خواندم که مردی از مردان الهی یا انسانی وارسته ، راه رفته و یا غلامی از غلامان حضرات معصومین (ع) در جایی زندگی می کند معمولا هر جا بود زود به دیدارش می شتافتم.

وی افزود: چند سال پیش صدیقی شفیق به نام حاج آقا محمود رضائی گفتند یکی از دوستان بسیار خوب به نام آقای کربلائی محمد کاشانی با پیرمردی از پیر غلامان ابا عبدالله الحسین (ع) آقای حاج سید جلال هراتی در مراوده است و پیشنهادی دادند که ملاقاتی بین بنده و ایشان صورت بگیرد. که غروب یک روز از ماه صفر در یکی از محلات قدیمی تهران توفیق دیدار با این پیر غلام اهل بیت (ع) نصیبم شد.
این محقق حوزه علمیه در خصوص نحوه برخورد مرحوم هراتی با ایشان بیان کرد: در روز دیدار ایشان ساده سخن می گفتند اما حرفهایشان صورت ظاهری بود که از جایی دیگر نازل شده بود.

مهمترین و اولین توصیه مرحوم هراتی به افراد

موسوی مطلق  به تاکید مرحوم هراتی به دروغ نگفتن اشاره و گفت: مرحوم هراتی در اولین ملاقات هایش با افراد تاکید زیادی به دروغ نگفتن داشتند و به همه سفارش ترک دروغ می نمود.

وی ادامه داد: ایشان کلید همه بدی ها را سخن دروغ می دانست و تاکید داشت که رمز موفقیت در همه کارها ترک دروغ است و هر کس دروغ را ترک کند به آرامش می رسد.

موسوی مطلق افزود: یک روز از ایشان سوال کردم که جهت تشرف خدمت امام زمان (عج) چه دستورالعملی می فرمایید که فرمودند : ترک کردن دروغ به هر دلیل.اگر کسی دروغ را ترک کند حتما آقا را زیارت می کند.

رقص شیطان با چرخاندن تسبیحی که ذکر گفته می شود

این محقق حوزه علمیه قم افزود: مرحوم هراتی به چرخاندن تسبیحی که با آن ذکر گفته می شود حساس بود و اگر می دید کسی چنین کاری انجام می دهد وی را جریمه می کرد و می فرمود: اگر تسبیحی که با آن ذکر می گویید بچرخانید شیطان به رقص می آید.

امیرمحسن سلطان احمدی

*ایکنا

پاسخی بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.