خانه / نکات اخلاقی / تقوا لباس روح است

تقوا لباس روح است

آیت الله ناصری: تقوا روح ما را حفظ می‌کند. از چه چیز حفظ می کند؟ از خطرات. تقوا روح تو را از عذاب‌های دنیوی و اخروی حفظ می‌کند.

به گزارش کلینیک روح درمانی،آیت الله ناصری از اساتید و علمای اخلاق حوزه علمیه اصفهان در گفتاری به تبیین اهمیت تقوا پرداخته و از این مهم به منزله لباس روح یاد کرده است.

آنچه می خوانید بخش هایی از توصیه های اخلاقی این عالم وارسته است:

قرآن می فرماید: وَ لِباسُ التَّقْوى ذلِکَ خَیْرٌ (اعراف:۲۶) یعنی لباس تقوا برای شما خیلی عالی است؛ یعنی تقوا هم به منزله لباس است. لباسی که ما می پوشیم، لباس تن است؛ اما تقوا، لباس روح است.

آثاری که لباس ظاهری برای بدن ما دارد، تقوا هم همین سه اثر را برای روح ما دارد؛ یعنی روح ما را حفظ می‌کند. از چه چیز حفظ می کند؟ از خطرات. تقوا روح تو را از عذاب‌های دنیوی و اخروی حفظ می‌کند.

تقوا به منزله لباس است. عیوب تو را هم مخفی می کند. وقتی من تقوا داشته باشم، صورت برزخی، من دیگر گاو و شتر و سگ و خوک نیست. صورت برزخی من انسان است. وقتی تقوا داشته باشم، لباس تقوا من را حفظ کرده است. از چه چیز؟ از عیوب باطنی. وقتی تقوا داشته باشم، صورت برزخی من هم انسان می شود. من را در مجلس اولیا راه می دهند. اولیای الهی نظر لطف به من می کنند. وقتی زینتم تقوا باشد و باطن من نورانی باشد و حجابهای ظلمانی را عقب زده باشم در مجلس اولیای الهی جلوه ای پیدا می کنم؛ پس تقوا هم زینت است هم اینکه من را از عوارض گناه حفظ می کند و هم عیوب من را می پوشاند.

*رسا

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme