خانه / نکات اخلاقی / روزه‎ی ماه رمضان روح را پاک می‎کند

روزه‎ی ماه رمضان روح را پاک می‎کند

میرزا اسماعیل دولابی: یک وقت دیدی خدا خواست ما را هم بدون غذا نگاه دارد. در ماه رمضان خدا که مهمانی داد، با گرسنگی از مهمان‎هایش پذیرایی کرد. اگر چیزی بهتر از آن بود، با آن پذیرایی می‎کرد.

به گزارش کلینیک روح درمانی ( تهذیب آنلاین ) ، عارف بالله مرحوم حاج اسماعیل دولابی: شرط زنده ماندن غذا خوردن نیست. اصحاب کهف بیش از سیصد سال در غار خوابیدند و بدون خوردن غذا زنده ماندند.

یک وقت دیدی خدا خواست ما را هم بدون غذا نگاه دارد. در ماه رمضان خدا که مهمانی داد، با گرسنگی از مهمان‎هایش پذیرایی کرد. اگر چیزی بهتر از آن بود، با آن پذیرایی می‎کرد. هر که مهمان خدا شود، کم کم از خوردن و آشامیدن می‎افتد؛ همه‎ی حواسش به او می‎رود و علم و محبّت او را سیر و سیراب می‎کند. مؤمن با کُره می‎خورد و می‎خوابد و می‎پوشد، یعنی رغبت به آنها ندارد.

روزه‎ی ماه رمضان روح را پاک می‎کند و فطریه بدن را. شیعه تا به ملاقات خوبان خدا نرسیده، روزه است. وقت ملاقات، عید فطر شیعه است که باید افطار کند.
*مصباح الهدی – تألیف استاد مهدی طیّب

پی دی افپرینت

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

bigtheme
x

شاید بپسندید

توصیه های استاد عابدی درباره شب قدر

استاد عابدی: آنچه مهم است «سهر» است، گرچه «سَحر» نیز مهم است اما «سهر» مهمتر است و این سهر بیداری است نه بیداری چشمِ سر بلکه بیداری دل از غفلت. و بیداری از ظاهر دنیا و توجه به باطن آن.