خانه / نکات اخلاقی / عبادتی با ارزش است که برای خدا باشد نه ترس از جهنم

عبادتی با ارزش است که برای خدا باشد نه ترس از جهنم

به گزارش پایگاه تحلیلی تهذیب آنلاین (کلینیک روح درمانی )،مرحوم آیت الله مجتهدی تهرانی در سخنانی عبادت برای خدا را با ارزش می داند و می گوید عبادتی که از ترس جنهم باشد چنگی به دل نمی زند.

اگر ما از ترس جهنم نماز بخوانیم خیلی چنگی به دل نمی زند اما اگر گفتند نماز صبح هم نخوانی به جهنم نمی روی و در این صورت نماز صبح خواندی ، این خوب است؛ اگر عبادت برای بزرگی خدا باشد، انشاالله این خیلی قیمتی است و این فرد در روز قیامت هم به بهشت خدا می رود.

فادخلی فی عبادی وادخلی جنتی،خداوند می فرماید برای من عبادت کن، من تو را در بهشت خودم می برم لذا بعضی ها را ما در بهشت نمی بینیم، به خدا عرض می کنیم که چرا رفیقمان در بهشت نیست؟ خطاب می رسد فی مقعد صدق عند ملیک مقتدر آنها به حضور رسیده اند.

آن هایی که عبادت برای خدا می کنند و نه از ترس جهنم ، آن ها به بهشت خدا می روند. آنجا خیلی عالی است، دعا کنیم که به آنجا برویم. اگر عبادتمان برای خدا باشد انشاالله به آنجا می رویم.

هر چه می خواهی در این دنیا زندگی کنی بکن! اما آخرش مرگ است، آقا از این کوچه نرو بن بست است این خیره سر می رود تاریک هم هست پیشانی اش می خورد به دیوار این دنیا هم کوچه ی بن بست است آخرش پیشانی مان میخورد به سنگ لحد، آن وقت تازه پشیمان می شویم می گوییم خدایا ما را به دنیا بازگردان، مااشتباه می کردیم. دیگر عمل صالح انجام می دهیم.

خطاب می رسد کَلاّ ساکت شو، تو برگردی به دنیا باز همان آدم اولی، تو خوب بشو نیستی، می گویی من را برگردان به دنیا ، آدم خوبی می شوم، این همه جنازه بردی، دوستانت را بردی دفن کردی، می خواستی خیال کنی که خودت مرده ای. بسم الله جنازه که بردی دفن کردی فکر کن خودت هستی و دوباره زنده شدی، آمده ای به دنیا، آیا اعمالمان را خوب می کنیم؟

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme