خانه / توصیه های اخلاقی / چگونگی کنترل قوه خیال با ذکر همراه با توجه

چگونگی کنترل قوه خیال با ذکر همراه با توجه

استاد شیخ جعفر ناصری: قوه واهمه و خیال کنترل مى‏ خواهد و قدم اول کنترل کردن آن توجه داشتن در اذکار است که انسان خودش را حاضر کند. 

به گزارش پایگاه تحلیلی تهذیب آنلاین ( کلینیک روح درمانی)،استاد شیخ جعفر ناصری درباره چگونگی کنترل قوه خیال و اوهام فرمودند: اگر کسى از قوه خیال در بیاید عذاب برزخ ندارد. عمده عذاب اهل برزخ از کانال خیال برایشان تزریق مى ‏شود.

قوه واهمه و خیال کنترل مى‏ خواهد و قدم اول کنترل کردن آن توجه داشتن در اذکار است که انسان خودش را حاضر کند. البته ممکن است ابزار تخصصى دیگری براى کنترل واهمه باشد ولى فعلا در اختیار ما نیست.

انسان باید براى اینکه قوه واهمه یک اسب بى‏ صاحب نشود تا به هر طرف بخواهد بتازاند و انسان را همراه خودش ببرد، آرام آرام با آن ارتباط برقرار کند.

از اینجا کلید کنترل قوه خیال شروع می شود که مثلا ذهن شما و من مى‏ خواهد برود به کارهاى شلوغ خودش برسد اما شما قوه خیال را با یک «لا اله الا اللّه»‏ (با همین معنایى که از لا اله الا اللّه‏ برداشت مى ‏شود) از ورود به قضایاى متشتت بر مى‏ گردانید و نگه مى ‏دارید.

این قویترین ابزارى است که فعلا دست ماهاست. اگر انسان از این مسیر برود، مسلط بر خودش مى ‏شود. یعنى روح ایمان در فرد جلوه مى ‏کند. اگر کسى همین مقدار سعى کند کم کم به نتیجه می رسد.

ابتدا شاید اصلا نتواند اما با این کار باید با قوه خیال کُشتى بگیرد و یک ثانیه آن را کنترل کند. بعد اگر توانست یک ثانیه دیگر نگهش دارد. اگر کسى توانست در هفته ای یک ثانیه بیشتر کنترلش کند بعد از شش ماه خیلى بهره مى ‏برد.

اصل و اساس ذکر گفتن همین است؛ اما ما توجه نمى‏ کنیم. در گفتن اذکار تنها به الفاظ اکتفا مى‏ کنیم آن وقت توجه حاصل نمى‏ شود و بهره نمى‏ بریم.

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme