خانه / نکات اخلاقی / به فکر بیدار کردن قلبت باش نه دائم گناه کردن

به فکر بیدار کردن قلبت باش نه دائم گناه کردن

آیت الله مجتهدی تهرانی: قلبت را با تفکر بیدار کن گاهی اوقات فکر کن از کجا آمده ای،به کجا می خواهی بروی،فکرکن.خوب است که انسان قلبش را با فکر کردن آگاه کند.نه اینکه دائم در فکر گناه باشد که چطور سر مردم کلاه بگذارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی کلینیک روح درمانی ( تهذیب آنلاین ) ، امیرالمومنین علی (ع ) درباره تفکر فرمودند: اول قلبت را با تفکر بیدار کن و شب پهلویت را از رختخواب جدا کن برای اینکه بتوانی نماز شب بخوانی و از پروردگارت بترس.

اول قلبت را با تفکر بیدار کن

آیت الله مجتهدی تهرانی در شرح این حدیث می گویند: امام صادق (ع ) فرمودند: امیر المومنین علی (ع ) زیاد این حدیث را تکرار می کردند که : اول قلبت را با تفکر بیدار کن و شب پهلویت را از رختخواب جداکن برای اینکه بتوانی نماز شب بخوانی و از پروردگارت بترس.

فکر کن از کجا آمده و به کجا می روی؟

قلبت را با تفکر بیدار کن گاهی اوقات فکر کن از کجا آمده ای،به کجا می خواهی بروی،فکرکن.در حدیث دیگری امیرالمومنین علی (ع ) فرموده اند: خدا رحمت کند آن کسی را که بفهمد کجا بوده و حالا به کجا می رود و بعد به کجا می خواهد برود.خوب است که انسان قلبش را با فکر کردن آگاه کند.نه اینکه دائم در فکر گناه باشد که چطور سر مردم کلاه بگذارد.

سحر بیدار شوید

شب پهلویت را از رختخواب خالی کن.سحرها بلند شو نخواب تا اول اذان.بد است.مرغ به وقت سحر ذکر بگوید و ما مثل مرده در رختخواب خوابیده باشیم.پس شب ها از رختخواب بیرون بیایید.یک مقدار خدا را صدا بزنید.قرآن بخوانید دعا بخوانید نخوابید.

روایت دارد که ملائکه سه بار انسان را در طول شب بیدار می کنند: یک بار ساعت دوازده،یک بار ساعت دو و یک بار ساعت چهار،شما هم بلند می شوید،آبی می خورید و شیطان می گوید: بخواب،خیلی تا اذان مانده! شما هم می خوابید.ناگاه اذان صبح را می گویند و شما از خواب بلند می شوید.

ازپروردگارت بترس.تقوای‌خدااختیار کنید پلیس مخفی داشته باشید که گناه نکنید.چشمتان،گوشتان،زبانتان،اعضا و جوارحتان بترسد از اینکه گناه بکنید.به چراغ قرمز دین که رسیدید ( کارهای حرام ) ترمز کنید.به چراغ سبز دین ( مسائل حلال ) که رسیدید بروید.

*باشگاه خبرنگاران جوان

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme