خانه / دین و معارف / آیت الله توکل: یا حسین(ع) یعنی یاری مظلوم و جنگ با ظالم

آیت الله توکل: یا حسین(ع) یعنی یاری مظلوم و جنگ با ظالم

آیت الله توکل: اینکه انسان یا حسین(ع) می گوید باید یاد کار امام حسین(ع) بیفتد، بداند که کار امام حسین(ع) جنگ با ظالم و یاری مظلوم است.

آیت الله توکل - حسین(ع) - اربعین - روح درمانیبه گزارش تهذیب آنلاین (کلینیک روح درمانی)؛ مناسبت اربعین سالار شهیدان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) درباره اهمیت این روز و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی که باعث ترس دشمن از این جمعیت میلیونی شده است، با عضو خبرگان رهبری و استاد درس خارج حوزه علمیه قم آیت الله «سید رحیم توکل» گفتگو نموده ایم.

این عضو خبرگان رهبری در این گفتگو ترویج تفکر و هدف حسینی که مبارزه با ظلم و یاری مظلوم است را از مهمترین دلایل ترس دشمن از اجتماع و راهپیمایی اربعین دانست. بدین منظور در ادامه مشروح کامل این گفتگو از نظر می گذرد.

چرا در بین ائمه(ع) فقط برای امام حسین(ع) اربعین هست؟ وعلت اهمیت اربعین حسینی چیست؟

-اولا درباره اربعین آقا امام حسین(ع) باید گفت که احترام به اباعبدالله(ع) احترام به همه ائمه طاهرین(ع) است و دوم اینکه دشمن بنا دارد نام امام حسین(ع) را محو کند.

اینکه انسان یا حسین(ع) می گوید باید یاد کار امام حسین(ع) بیفتد، بداند که کار امام حسین(ع) جنگ با ظالم و یاری مظلوم است. بنابراین اگر ما با امام حسین(ع) آشنا شویم با جنگ با ظالم آشنا می شویم، با یاری مظلوم آشنا می شویم وحاضریم تن ما هم برود اماهیئات من الذله را بگوییم.

پس دشمن نمی خواهد ما با این برنامه آشنا شویم و حاضر است ما تن به ظلم بدهیم و نوکر ظالم باشیم ولی با مظلوم کاری نداشته باشیم. و دشمن بنایش این است که ما این یا حسین(ع) را نگوییم که مرام حسینی در ذهن ما نیاید برای همین است که دشمن با اربعین حسینی مخالف است.

مهمترین علت دشمنی دشمنان اسلام از راهپیمایی عظیم اربعین حسینی چیست؟

-خدا آل سعود را لعنت کند آن دست بالای بالای اجتماع حج دو میلیون و اندی است و آن هم به خاطر وجوب بودن حج، برای حج واجب می آیند. ولی در بحث راهپیمایی اربعین بحث وجوب نیست بلکه بحث عشق و معرفت به امام حسین(ع) است، که بالای ۲۵ میلیون نفر با عشق و معرفت به امام حسین(ع) می آیند و این عزت شیعه و عزت اسلام است.

عبدالحمید الحسینی از افراد عراق بوده است و وقتی که صدام پدر وی را می کشد او از عراق به سوی آفریقا فرار کرد و وقتی صدام نابود شد به عراق بازگشت و از مسئولین اربعین شد وی می گوید من چندین سال در آفریقا بودم و مردم آفریقا نمی دانند اربعین چیست و اگر آنها بدانند اربعین و امام حسین(ع) کیست این جمعیت اربعین ۴۰۰ میلیون هم می شود و این تعبیر خود ایشان است و دشمن به این دلیل از اربعین می ترسد.

اصلا با حساب جور در نمی آید که انسان بیش از ۸۰ کیلومتر پیاده راه برود تازه شاید به خاطر انبوه جمعیت به کربلا هم نرسد، اما عشق به امام حسین(ع) دارد کار می کند و این جمعیت هر سال بیشتر می شود.

چه توصیه به زوار اربعین حسینی در کربلای معلی دارید؟

-جدا خوش به سعادت زوار حسینی که در این ایام اربعین توفیق زیارت امام حسین(ع) در کربلای معلی نصیب آنها شده است. شما یک نگاه کنید می بینید دنیا همچنین برنامه و راهپیمایی عظیمی را ندیده است و هیچ یک از ادیان هم ندارند.

لذا این زوار عزیز زحمتی که کشیده اند و این مسیر را پیاده رفته اند هر چند با عشق و محبت و معرفت به امام حسین(ع) بوده است، مراقب باشند با گناهان آن را از بین نبرند و هدر ندهند.

چه توصیه ای به جا ماندگان زیارت اربعین حسینی دارید؟

-این عزیزان هم لااقل همان سوز و اشک و آه را در این روز برای امام حسین(ع) داشته باشند و زیارت عاشورا را با صد لعن و سلام بخوانند و بگویند حسین(ع) جان ما نتوانستیم بیاییم از ما همین را بپذیر و آقا هم قبول می کند.

گفتگو: سلطان احمدی

*اختصاصی

تلگرام

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme