وبلاگicon
چرا آیت الله شیرازی بر سر سفره غذا، روضه می خواند؟

کلینیک روح درمانی،حجت الاسلام والمسلمین عباس اخوان، شامگاه شنبه 29 فروردین 1394 در حسینیه جاسبی های تهران گفت: مرحوم مغفور حاج علی آهی در دوران تباهی و خفقان پهلوی اول به دنیا آمد؛ دوره ای که  در آن با آیات عظام، حجج اسلام، مذهبی ها، ذاکران و ... برخورد تلخی می شد آنچنان که مرحوم آیت الله قمی یکی از سه مرجع برجسته کشور با توهین و اهانت از ایران به عتبات عالیات تبعید شد.

 

وی با تاکید بر اینکه ذاکر اهل بیت بودن افتخار بزرگی است و بسیاری از بزرگان آرزوی آن را داشتند، خاطرنشان کرد: آیت الله لنکرانی می فرمود: در سفری به نجف به حضور آیت الله عبدالهادی شیرازی رفتم. از من پرسید: به چه کاری اشتغال داری؟ گفتم: امام جماعت مسجد نایین هستم و چهارشنبه ها درس تفسیر دارم. ایشان پرسید: آیا پس از تفسیر، توسل به حضرت ابا عبدالله (ع) داری؟ گفتم: بله اما تاکید شما به چه دلیل است؟ و آیت الله شیرازی پاسخ داد: بنده برزخ را دیده ام و از احوال قیامت نیز آگاه هستم و می دانم مادحین موقعیت برجسته ای در قیامت دارند. با توجه به موقعیتی که دارم (مرجع تقلید شیعه) نمی توانم در ملاعام روضه بخوانم، لذا صبح های پنجشنبه بر سر سفره برای خانواده ام روضه می خوانم تا در قیامت جزو مادحین اهل بیت علیهم السلام باشم.

 

استاد اخوان ادامه داد: مرحوم آقای آهی ضمن استفاده از پیشکسوتان مداحی از محضر علمای تهران مانند حجت الاسلام والمسلمین آشیخ محمدجواد خراسانی صاحب کتاب مهدی منتظر استفاده کرد و با او ملازم شد تا اینکه خودش در زمره حدیث شناسان ماهر درآمد.

 

وی افزود: آقای آهی (ره) در سفرهایی که به کربلا، نجف و سایر اماکن مقدس داشت از محضر مجتهدان و فقهایی مانند آیات عظام عبدالهادی شیرازی، خویی، سیدمحسن حکیم و .... استفاده کرد و در جلساتی که برگزار می کرد توشه اندوزی هایی که از آن بزرگان داشت برای دیگران افاده می کرد.

 

این استاد اخلاق در پایان با بیان اینکه علامه طباطبایی (ره) آیت الله میلانی را به عنوان یکی از 2 شخصیتی می دانست که باید به عنوان اعلم به مردم معرفی شوند، اظهار داشت: مرحوم آقای آهی در سفرهای بسیاری که به مشهد داشت از محضر آیت الله میلانی بهره ها برد و افتخار می کرد که شاگرد آن عالم بزرگوار است.

شبستان

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir