وبلاگicon
آیت الله سید محمد ضیاءآبادی

   کلینیک روح درمانی،مفسر برجسته قرآن شهر تهران هدف از خلقت را لقاء‌الله دانست و گفت: یک عمر می‌کوشیم که «ضاد» «وَلاَ الضَّالِّینَ» را خوب ادا کنیم، ای کاش گمراه «ضالین» نمی‌شدیم و یک صدم این باریک‌بینی را در خود حقیقت ضالین داشتیم.


ادامه مطلب

کلینیک روح درمانی،آیت‌الله ضیاءآبادی در توصیه‌ای به خبرنگاران گفت: دروغ نگوئید، دروغ، گناه است و برای انسان مفسده می‌آورد. دروغ نباشد، هرچه واقع باشد بگویید. البته اگر واقعیت‌ها هم مُفسد باشد نقل نکنید؛ واقعیاتی که تعلیم‌کننده است و معرفت می‌آورد.


ادامه مطلب

کلینیک روح درمانی،آیت الله ضیاءآبادی:الفاظ دعا برای انسان کاری نمی‌کنند، همین را بفهمیم که خدا می‌بیند تا گناه نکنیم، هر جا هستید آیه «أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرَى» را بخوانید تا پرهیزگار و فقیه شوید، نمی‌خواهد دعایی را صد بار و هزار بار بخوانید، عاقل هستید از خدا حیا کنید.


ادامه مطلب

کلینیک روح درمانی،آیت‌الله ضیاء آبادی در توضیح معنای «قربة إلی الله» گفت: این‌قدر نماز خواندیم اما هر روز پژمرده‌ایم، چون این تقرب‌ها تقرب معنوی نیست، جان ما داروی تهذیب نفس و اخلاق می‌خواهد، اما چون فکرها آلوده است بیماری‌های فراوان داریم.


ادامه مطلب

کلینیک روح درمانی،آیت‌الله ضیاءآبادی با اشاره به آیه «وَمَا یُؤْمِنُ أَکْثَرُهُمْ بِاللّهِ إِلاَّ وَهُم مُّشْرِکُونَ»، (یوسف/۱۰۶)، گفت: اکثر مردمی که ایمان به الله دارند مشرک هستند، خیال می‌کنند موحد هستند؛ وقتی نماز می‌خوانیم و دروغ می‌گوییم، هوای نفس را شریک خدا قرار دادیم.


ادامه مطلب

کلینیک روح درمانی،آیت‌الله سیدمحمد ضیا‌ءآبادی در جلسه تفسیر خود گفت: اینکه در دین اکراهی نیست به این معنا نیست که مثلاً کاری با حجاب و دزد نداشته باشیم؛ حفظ نظام اجتماعی مستلزم پاداش و عقاب است و اجبار به‌منظور حفظ نظام است و نه به خاطر مؤمن کردن مردم.


ادامه مطلب

به گفته آیت‌الله ضیاءآبادی در جلسه تفسیر، آن چیزی که بعد از مردن می‌ماند جان است، بدن می‌پوسد و جان می‌ماند، مراقب باشیم که به جای دنیا، جان را آباد کنیم.


ادامه مطلب

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir