وبلاگicon
چرا هيچ لذّتي براي مؤمن به اندازه لذّت مردن نيست؟

کلینیک روح درمانی، آیت الله جوادی آملی دریکی از جلسات درس اخلاق افزود: مرگ يک امر عادي نيست و هيچ دردي هم به اندازه درد مرگ نيست ولی طبق نقل مرحوم کليني در کافي آمده است: هيچ لذّتي براي مؤمن به اندازه لذّت مردن نيست زيرا انسان با مشاهده اهل بيت(عليهم السلام) از تمام بدن خود غافل است.

وقتي انسان توجه‌اش از بدن گرفته بشود اين بدن را ارباً اربا هم بکني دردي ندارد. چرا که وقتی در اتاق عمل اعضا و جوارح شخصی را مثل عمل قلب يا عمل ديگر قطعه قطعه مي‌کنند دردش نمي‌آيد؟

براي اينکه روح توجّه ندارد و تخدير شده است. در هنگام مرگ نیز مؤمن با مشاهده اهل بيت(عليهم السلام) از تمام بدن غفلت مي‌کند. خب وقتي انسان از بدن غافل باشد توجهي به بدن ندارد و اگر بدن را تکه تکه هم بکنند دردش نمي‌آيد. لذا هيچ لذّتي براي مؤمن به اندازه لذّت مردن نيست.

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده


  1. وادی ایمن : سلام.
    مطالب معرفتی متنوعی دارید.برای شما توفیقات بیشتر را از خداوند خواستاریم.
    لطفا به ما هم سربزنید.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir