وبلاگicon
تسبیحات حضرت زهرا(س) به عمر انسان برکت می دهد

کلینیک روح درمانی،رئیس فرهنگستان علوم اسلامی با اشاره به تاکید روایات مبنی بر بیان تسبیحات حضرت زهرا(س)، گفت: اگر انسان تسبیحات حضرت زهرا(س) را با توجه و توسل بگوید، به مغفرت و عاقبت به خیری دست خواهد یافت.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری شامگاه سه شنبه در مراسم شام غریبان شهادت حضرت زهرا(س) که با حضور جمع کثیری از زائران و نمازگزاران در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به ثواب بسیار تسبیحات حضرت زهرا(س) در روایات، اظهار داشت: بر اساس این روایات، بیان ذکر تسبیحات حضرت زهرا(س) پیش از خواب به عمر به انسان برکت می دهد. 

وی افزود: در روایات تصریح شده برای بیان ذکر تسبیحات حضرت زهرا(س)، تسبیحی از تربت امام حسین(ع) درست کنید که ثواب بیشتری دارد و به عمر برکت می دهد.

این استاد حوزه تصریح کرد: البته از تربت امام حسین(ع) باید مطابق با شان آن، حفظ و نگاه داری شود.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به اینکه تسبیحات حضرت زهرا(س) شامل تکبیر، حمد و تسبیح است، گفت: تکبیر معانی بسیار بلندی دارد؛ اگر کسی اهل تکبیر شد و به آن مداومت ورزد و پرتویی از انوار کبریای الهی بر دلش بنشیند، غیر از خدا از منظرش کم رنگ می شوند.

وی افزود: حاصل تکبیر این است که انسان را به نقطه ای می رساند که عظمت الهی در دلش تجلی می یابد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تصریح کرد: معنای دیگر تکبیر، حلم خداوند در مقابل گناهان انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به اینکه کسی که اهل حمد خدا شود دیگر مشغول دنیا نمی شود، ابراز داشت: حامدین در دنیا با خدا ارتباط دارند و همه حوادث برای آن ها گویای جلال الهی است و آنان جمال الهی را مشاهده می کنند.

وی با بیان اینکه تسبیح توجه به کبریای الهی است، اظهار داشت: مسبحین کسانی هستند که احساس می کنند همه کارهای خدا زیبا است و هیچ نقصی در آن ها وجود ندارد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر انسان تسبیحات حضرت زهرا(س) را با توجه و توسل بگوید، به مغفرت و عاقبت به خیری دست خواهد یافت.

حوزه

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir