وبلاگicon
آیت الله جوادی آملی

کلینیک روح درمانی،آیت‌الله العظمی جوادی آملی در توصیه‌های خویش در آستانه نوروز با تأکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی عنوان کرد: سبقت و سرعت غیرمجاز حرام است.

این مرجع تقلید در توصیه‌های نوروزی خود به مردم اظهارداشت:  تندروی در رانندگی از محرمات است و همه باید بدانند سرعت و سبقت غیرمجاز حرام است؛ باید تلاش کنیم فرهنگ رانندگی ما الگوی کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اسلامی باشد.

ایشان با بیان این مطلب که توصیه‌ای کارساز خواهد بود که علمی باشد، تصریح کرد:  باید برای مردم این مسئله به یک باور تبدیل شود که هنگامی راننده‌ای تصمیم می‌گیرد تخلفی را مرتکب شود و یا با سرعت غیر مجاز رانندگی کند در حقیقت دیگر او نیست که در پشت فرمان خودرو قرار دارد بلکه در چنین لحظه‌ای شهوت، غضب، غرور و امثال آن هدایت خودرو را به عهده دارد یعنی با دست خود فرمان خودرو را به دست دشمن قسم‌خورده خود داده است.

آیت‌الله العظمی جوادی آملی همگان را به پیروی از عقل در رانندگی توصیه کرد و بیان داشت: بر فرد فرد ایرانیان واجب است که بدانند بدترین و خطرناک‌ترین دشمن آن‌ها در وجود خود آن‌هاست و نباید فرمان خودرو را به دست این دشمن داد بلکه باید همواره فرمان به دست عقل باشد.

برای انجام کار حرام بسم‌الله نمی‌گوئیم

ایشان عنوان کرد: برخی در خودروی خود قرآن می‌گذارند و با بسم‌الله شروع به حرکت می‌کنند اما تخلف رانندگی مرتکب می‌شوند؛ اینان باید بدانند هرگز برای انجام یک کار حرام بسم‌الله نمی‌گوئیم؛ بلکه کسی که با نام خدا کاری را آغاز می‌کند باید تا پایان کار، خدایی بودن آن را حفظ کند.

روابط عمومی بنیاد علوم وحیانی اسراء

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir