وبلاگicon
۵ کار نیکی که باعث فرار شیطان می‌شود

کلینیک روح درمانی،حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی، امروز 9 تیرماه در جلسه تفسیر در حرم حضرت معصومه(س) گفت: شیطان نقاط ضعف هر کسی را شناسایی و از آن طریق به او وارد می‌شود بنابراین زن مومنه‌ای که اهل مسجد و نماز است مکن است با گناهانی مانند غیبت و ... فریب بخورد.

وی افزود: در روایتی است که شیطان گفت اولین کالای من ظلم است که مخصوص صاحبان قدرت است، دومین کالا کبر و مخصوص روسا هست، سومین کالا حسادت مخصوص دانشمندان، چهارمین کالا خیانت و مخصوص تاجران و کاسبان و پنجمین کالا نیز خدعه و حیله و مخصوص زنان است.

چه کسانی عضو کابینه شیطان هستند

رفیعی بیان کرد: انسانی که عضو کابینه شیطان شود اختیار زبان و چشم و دل خود را ندارد و برادر او می‌شود همان طور که قرآن فرموده است ان المبذرین کانوا اخوان الشیاطین و یا فرمود «من یعش عن ذکر الحمان نقیض له قرینا».

استاد حوزه با تاکید بر لزوم دشمن شناسی و با بیان اینکه دشمن شناسی هنر انسان مومن است اظهار کرد: در آیه 17 سوره اعراف شیطان بر ورود به درون انسان‌ها از جهات مختلف بالا،پائین و راست و چپ و ... تاکید کرده است؛ علامه طباطبایی(ره) در تفسیر آن می فرماید که مراد در اینجا جهات حسی نیست بلکه مراد جهات معنوی است.

وی با اشاره به اشکال ورود شیطان به زندگی انسان و انحراف او ادامه داد: او ابتدا باور انسان به معد را ضعیف می کند زیرا انسان با فراموشی قیامت دست به گناه می‌زند؛ دوم عدم انفاق و سنگین کردن انفاق در نزد انسان از دیگر حربه‌های شیطان است.

رفیعی گفت: سومین حربه، سبک جلوه دادن دین و تزئین گناه نیز چهارمین حربه برای شیطان در انحراف انسان است.

انس با قرآن؛ عامل ذوب شیطان

وی در ادامه به دو روایت از پیامبر اشاره و تصریح کرد: در یکی از این روایات بیان شده که قرآن و انس با آن شیطان را ذوب می‌کند بنابراین نداشته باشیم خانه ای را که روزی مقداری از قرآن در تلاوت نشود. اینقدر سفارش شده که سوره ملک و ... را بخوانید زیرا این سوره عذاب قبر را از انسان بر می دارد و امنیت به او می‌دهد.

استاد حوزه علمیه اظهار کرد: همچنین در این روایت روزه به عنوان عاملی برای کوری شیطان معرفی شده اما مع الاسف به روزه داری کم توجهی می شود و همزمان با آن بیماری افراد عود می کند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی(ص) اظهار کرد: همچنین صوم، صدقه، حب الله، نیکی در کارهای صالح و استغفار از جمله عواملی است که باعث فرار شیطان می‌شود.

ایکنا

برچسب ها

ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

درباره ما

کلینیک روح درمانی
کلینیک روح درمانی درس اخلاق،تفسیر قرآن و معارف اسلامی ****همانطور جسم بیمار می شود و باید به طبیب مراجعه تا درمان شد روح نیز بیمار می شود و باید به طبیب روح مراجعه نمود تا درمان شد حال برای یک روح سیاه و بیمار دارو و درمان آن نزد علمای اخلاق و بزرگان دین است تا با احادیث و روایات روح بیمار را درمان و او را به سیر و سلوکی الی الله هدایت نمایند در یکی از جلسات استاد فقید آیت الله مجتهدی تهرانی این موضوع مطرح شد و همین امر باعث شد حقیر در سال 85 اقدام به تهیه و چاپ کتابچه چهل حدیث و اینک راه اندازی این وبلاگ نمایم. لذا از شما کاربران عزیز درخواست دارم نظرات و پیشنهادات خود را درج نمایید. امیرمحسن سلطان احمدی http://soltanahmadi.ir